Jak to działa? - Amerykańskie i włoskie pompy, przepompownie i rozdrabniacze

Przejdź do treści

Jakie zadanie spełniają nasze przepompownie, rozdrabniacze pompujące?
Usuwanie, poprzez odpompowywanie, ścieków pochodzących z przyborów sanitarnych, w przypadku kiedy utrudniony lub niemożliwy jest ich grawitacyjny odpływ.



Czy znasz odpowiedź na poniższe pytania?
1. Co chcesz podłączyć do przepompowni?
Jakie przybory sanitarne i w jakiej ilości mają być podłączone do urządzenia przepompowującego?
2. Jak chcesz zamontować rozdrabniacz, przepompownię, ?
Gdzie i jak ma być zamontowane to urządzenie względem przyborów sanitarnych z których odprowadzane mają być ścieki? Muszą one w każdym przypadku, dopłynąć samoczynnie, grawitacyjnie do urządzenia pompującego. Dopiero od tego miejsca będą one wypompowywane.
3. Na jaką o
dległość i wysokość odpompowywane mają być ścieki?
Trasa którą poprowadzony będzie rurociąg tłoczny pomiędzy miejscem  zainstalowania przepompowni a pionem kanalizacyjnym, szambem itp. czyli miejscem do którego mają dotrzeć ścieki.

Wybierając urządzenie, zwróć uwagę że:
1.
Każde urządzenie może wypompowywać ścieki również na odległość. Podana w parametrach pomp maksymalna wysokość podnoszenia wskazuje również ewentualną orientacyjną maksymalną odległość w poziomie na jaką dotrzeć mogą ścieki. 1m w pionie odpowiada ok. 10m w poziomie. Przykład: pompa o wskazanej maksymalnej wysokości podnoszenia 7m może wypompowyw ścieki na odległość 70m.
2. Zasięg pionowy (maks. wysokość podnoszenia) i poziomy (maks. odległość w poziomie) oraz wydajność urządzenia są ściśle uzależnione od parametrów rurociągu tłocznego. Przykład: wydajność urządzenia VORTOLIFT SPLIT w trakcie wypompowywania ścieków na wysokość 2m wynosi 290 l/min. Jedno kolano 90st. na rurociągu tłocznym powoduje stratę 25cm w maksymalnym zasięgu pionowym lub 100cm w maksymalnym zasięgu poziomym.


3. Ilość i położenie króćców wejściowych nie jest jednoznaczne z ilością przyborów jakie mogą być podłączone do urządzenia. Należy brać pod uwagę ilość napływających ścieków, częstotliwość używania podłączonych przyborów oraz ich położenie względem urządzenia przepompowującego. Przykład: urządzenie VORTOLIFT 2SPLIT  może w tym samym czasie odprowadzać ścieki z WC, umywalki, zlewu oraz pralki w domu jednorodzinnym, będzie jednak nie wystarczające do łazienki w restauracji gdzie miałaby spływać do niego w tym samym czasie woda z kilku umywalek, WC i zmywarki gastronomicznej.
4. Niezależnie od zastosowanej przepompowni należy zwrócić uwagę aby do przyborów sanitarnych nie wprowadzać materiałów które nie ulegają rozkładowi w wodzie.
Materiały takie jak podpaski higieniczne, wata, ręczniki papierowe, prezerwatywy, torby foliowe, opakowania po kosmetykach itp. mogą doprowadzić do zablokowania wirnika pompy. Eliminacja tego typu sytuacji oraz zastosowanie urządzenia o odpowiednich parametrach, ogranicza do minimum możliwość jego zablokowania. Przyczyni się to w największym stopniu do jego wieloletniej, bezawaryjnej pracy.


Więcej o działaniu urządzeń typu VORTOLIFT
Agregaty rozdrabniająco pompujące VORTOLIFT SPLIT,

1SPLIT, 2SPLIT, 3SPLIT, POWER, 2K, 3K.


Więcej o działaniu przepompowni kompaktowych
Kompaktowe przepompownie ścieków
VORTOBOX, VORTOSET.

Chcesz o tym porozmawiać?
Oddzwonimy w ciągu paru minut.
Od poniedziałku do piątku od 8 do 17.
Chatujemy codziennie od 8 do 20.
Jeśli wolisz w innej chwili,

Szeroka oferta pomp i rozdrabniaczy, m.in.: sanilift, pompy do ścieków, pompy rozdrabniające, pompy do wc, rozdrabniacze do wc, przepompownie, rozdrabniarki, pomporozdrabniacze, rozdrabniacze odpadków organicznych, rozdrabniacze podzlewowe.   

Wróć do spisu treści