TWIN - BORYSOWSKI klimatyzacja bez jednostki zewnętrznej

Przejdź do treści
TWIN

System klimatyzacji bez jednostki zewnętrznej dla jednego lub dwóch pomieszczeń o łącznej powierzchni do 70 mkw. Przeznaczony do ochładzania jak również dogrzewania jednego lub dwóch mniejszych pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, handlowych, hotelowych nie tylko w zabytkowych kamienicach na "Starówce".

Montaż jest prosty, przebiega tylko we wnętrzu pomieszczenia. Jednostka MASTER musi być zainstalowana na ścianie "zewnętrznej" w której należy wykonać dwa otwory o średnicy 16-20cm. Konieczne jest wykonanie instalacji chłodniczej tylko pomiędzy jednostką MASTER a podrzędną WALL. Nie potrzebne są żadne prace wysokościowe. Wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego 230V/50hz.

TWIN 11HP

System klimatyzacji przeznaczony do ogrzewania i ochładzania powietrza w jednym lub dwóch pomieszczeniach o maksymalnej łącznej powierzchni* _70 m.kw._ i wysokości do 2,5 m. Montaż: "wiszący" na wewnętrznej stronie ściany, z tym że jednostka MASTER koniecznie na ścianie zewnętrznej. Nominalna moc chłodnicza: MASTER: 2,6 kW; WALL: 2,5kW;  Nominalna moc grzewcza: MASTER: 2,5 kW; WALL: 2,2 kW;

Najważniejsze dane techniczne monoklimatyzatorów serii  TWIN ( szczegółowe )

Symbol

SP01273

SP01274

Nazwa

MASTER

WALL

Wydajność znamionowa. Chłodzenie / grzanie kW

2,6 / 2,5

2,5 / 2,2

Maks. pobór prądu w trakcie chłodzenia W

1200

1200

Maks. pobór prądu w trakcie grzania W

1080

1080

Przepływ powietrza wewnątrz pomieszczenia ( maks/śred/min ) m3/h

490/430/360

450/400/340

Średnica otworów w ścianie  mm

202**

-

Wymiary  mm ( szer./wys./głęb. )

902/516/229

760/253/190

Masa kg

41

8

Ciśnienie akustyczne dB(A)

33-42

27-38

Montaż ( W=wiszący; S=stojący )

W

W

Ogrzewanie zintegrowane z pompą ciepła

TAK

TAK

Dodatkowe ogrzewanie elektryczne 2kW

-

-

Inwerter oszczędzający energię

-

-

System oczyszczania powietrza

TAK

TAK

Funkcja SLEEP

TAK

TAK

Funkcja AUTO

TAK

TAK

Funkcja TIMER24h

TAK

TAK

Pilot zdalnego sterowania

TAK

TAK

Panel sterowania REMOTE***

1005+1006

1005+1006

Orientacyjna powierzchnia pomieszczenia* w m.kw.

35

35

Chcesz konkretną ofertę?

TAK

**Możliwość wykorzystania otworów 162mm. W komplecie z urządzeniem elementy do 202mm. Komplet kratek 162mm jako opcja SPB0564 ***Opcja - wskazano symbol karty bezprzewodowej oraz panela REMOTE

UWAGA! Należy zwrócić uwagę że optymalne efekty uzyskiwane są przy jednostkach pracujących alternatywnie. Jeżeli obydwie jednostki pracują w tym samym czasie, ich wentylatory pracują na najniższych obrotach. Parametry w tabeli przedstawiono dla instalacji w której długość rurociągu pomiędzy dwiema jednostkami wynosi 5 metrów.


W komplecie z urządzeniem:
+ Schemat instalacyjny w skali 1:1
+ Stalowa listwa mocująca.
+ Dwa arkusze elastyczne z twardego polipropylenu do zabezpieczenia otworów/wykonania rury.
+ Dwa kołnierze wewnętrzne do zabezpieczenia rury.
+ Dwie kratki okrągłe składane o średnicy 202 mm.
+ Zestaw uszczelek oraz wkrętów mocujących.


Chcesz o tym porozmawiać?
Oddzwonimy w ciągu paru minut.
Od poniedziałku do piątku od 8 do 17.
Chatujemy codziennie od 8 do 20.
Jeśli wolisz w innej chwili,
*UWAGA:  Wskazania dotyczące doboru odpowiedniego urządzenia do określonej powierzchni są orientacyjnie i nie stanowią części oferty w rozumieniu obowiązującego prawa. Przy ich przygotowywaniu założono że chodzi o normalny pokój mieszkalny, o wysokości nie przekraczającej 2,5 metra, w normalnym mieszkaniu, średnio narażony na działanie promieni słonecznych, a budynek odpowiada pod względem izolacji obowiązującym normom. Urządzenia mają określoną wydajność a ich efektywność uzależniona jest od wielu czynników takich jak: kubatura pomieszczenia, położenie względem słońca, ilość okien, izolacja budynku, ilość oraz rodzaj urządzeń elektrycznych wytwarzających ciepło w pomieszczeniu itd. Jeżeli wymagany jest precyzyjny dobór urządzenia, to może dokonać tego tylko wykwalifikowany projektant instalacji klimatyzacyjnych który na podstawie istniejących warunków wykona projekt, dokonując obliczeń zapotrzebowania na ciepło/zimno koniecznych dla uzyskania określonej temperatury dla danego pomieszczenia.
Wróć do spisu treści